تصفیه آب

شرکت آسایش گستر ماهان

مشاوره فروش خدمات و نصب

سیستم های تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب خانگی CCK 6s

دستگاه تصفیه آب خانگی مدل CCK 6 s، از روش اسمز معکوس برای فیلتر کردن آب استفاده می کند. دقت حذف ناخالصی های این دستگاه 99 درصد است بنابراین ، آب خروجی بسیار گوارا و مطبوع است.

دستگاه تصفیه آب CCK 6c، نوعی دستگاه تصفیه آب خانگی کارآمد است که می تواند آب را در 6 مرحله و به روش اسمز معکوس، فیلتر کند. ابعاد این دستگاه 38*22*47 بوده و وزن آن به 17 کیلو گرم می رسد. قابل ذکر است که پوشش و جنس بدنه این دستگاه، فلزی و ضد زنگ بوده و اصول بهداشتی در آن رعایت شده است. 


همچنین،  این دستگاه دارای یک مخزن آب 17 لیتری است و در یک طول روز 180 لیتر آب ( در ساعت 7.5 لیتر) را فیلتر می کند. این مخزن فود گرید بوده و کیفیت و ایمنی لازم برای استفاده در سیستم تصفیه آب را دارد. قابل ذکر است که این دستگاه با گرفتن شوری آب، میزان املاح آب را نیز تنظیم می کند. هنگام قطع برق، آب همچنان از این دستگاه عبور کرده و میتوان آب تصفیه شده استفاده کرد. از دیگر مزیت های این دستگاه این است که میتوان آن را زیر سینک و یا به یخچال نیز متصل کرد.  


عمر فیلترهای این دستگاه 12 تا 24 ماه است و بعد از این مدت باید جایگزین شوند. فشاری که این دستگاه می تواند در حین تصفیه آب تحمل کند برابر 125 psi است. این دستگاه در دمای بین 5 تا 55 درجه سانتیگراد بهترین کارایی را از خود نشان می دهد. 

مراحل فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب CCK6s


همانطور که ذکر شد، دستگاه تصفیه آب مدل CCK6c، آب را در طی 6 مرحله و با دقت 0.0001  فیلتر می کند که 3 مرحله آن، به نوعی پیش تصفیه محسوب می شود. این دستگاه،  ظرفیت حذف 99 درصد از ناخالصی ها را داشته و حتی میتواند مواد معدنی مورد نیاز بدن را نیز به آب اضافه کند. مراحل فیلتراسیون این دستگاه به ترتیب شامل : 


1.    فیلتر الیافی 


فیلترهای الیافی، از جنس پلی پروپیلن ساخته شده و با استفاده از حفره های موجود در خود می تواند، آلودگی هایی که قطرشان بیش از 5 میکرون است را به سهولت حذف کند. این آلودگی ها شامل گرد و خاک، ذرات آلی، گل و لای و لجن و رسوبات آب هستند.


2.    فیلتر کربن اکتیو

این فیلتر، از کربن پوسته نارگیل تشکیل شده ست و به دلیل قدرت جذب و تخلخل زیاد، برای جذب کلر و بو و طعم ناخوشایند آب کاربرد دارند. این فیلتر در مقایسه با فیلتر بعدی قدرت جذب سطحی کمتری داشته اما برای جذب آلودگی های آب در این مرحله مناسب است. 

3.    فیلتر کربن بلاک


این فیلتر نیز از کربن پوسته نارگیل ساخته شده و در جهت تکمیل مرحله قبل، انواع فلزات سنگین مانند سرب، آزبست و آرسنیک، مواد شیمیایی، جیوه، مواد نیتراته و اوره موجود در  آب را حذف می کند. کربن مورد استفاده در این نوع از فیلتر، از نوع فشرده و جامد است؛ بنابراین آب مدت طولانی تری با فیلتر در تماس است و حجم بیشتری از آلودگی های  آب جذب میشوند.


4.    فیلتر ممبران 


این مرحله، یکی از مهم ترین مراحل تصفیه آب است زیرا با استفاده از آن میتوان انواع انگل ها، باکتری ها و ویروسها، شوری آب و انواع املاح غیر ضروری آب را از آن جدا کرده و آن را برای نوشیدن مطبوع تر کرد. در این فرایند، مولکول های آب با فشار حرکت کرده و از غشای نیمه تراوای فیلتر ممبران عبور می کنند. همه آلودگی های مراحل قبلی توسط این فیلتر گرفته شده و سختی آب نیز به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند.  


5.    فیلتر پست کربن


جنس فیلتر پست کربن هم از کربن پوسته نارگیل است. با استفاده از این فیلتر میتوان، بوی نامطبوع آبی که مدت های طولانی در مخزن مانده است را بر طرف کرد.


6.    فیلتر معدنی ساز


در مرحله آخر، این فیلتر مواد معدنی مورد نیاز بدن را به آب اضافه کرده و به نوعی آن را غنی می کند. یون هایی که این فیلتر به اب اضافه می کند شامل منیزیم، کلسیم، پتاسیم و سدیم می شود. 

انواع آلودگی های حذف شده توسط دستگاه تصفیه آب CCK6c


دستگاه تصفیه آب CCK6c دارای 6 فیلتر جداگانه است که با استفاده از آنها انواع املاح و رسوبات و فلزات را از آب جذب و حذف می کند. در کل، میزان و نوع املاحی که توسط یک دستگاه تصفیه آب حذف می شود، به نوع فیلترهای دستگاه و کیفیت آب ورودی وابسته است. هر چه تعداد فیلترها ی یک دستگاه تصفیه آب زیادتر و متنوع تر باشد، مسلما کیفیت آب خروجی بهتر خواهد بود. انواع آلودگی هایی که این دستگاه حذف می کند عبارتند از :
•    انواع شن و ماسه و گل و لای و زنگار 
•    کدورت و رنگ و بوی نامطبوع آب 
•    انواع سموم و املاح مضر برای بدن مانند نیترات، نمک های معدنی، مواد شیمیایی آلی، نیتریت ، فلزات سنگین اوره، آزبست، آرسنیک و....
•    انواع ویروس ها و باکتری ها و انگل ها


استاندارد های دستگاه تصفیه آب خانگی CCK6c


دستگاه تصفیه آب خانگی CCK6c، دارای استانداردهای WQ ، FDA ، NFC و CE است و می توان با اطمینان از آن برای تصفیه آب خانگی استفاه کرد. 

مشخصات فنی :

نوع دستگاه
تصفیه آب خانگی
ظرفیت تولید 180 لیتر
جنس بدنه فلزی ضد زنگ
وزن 17 کیلو گرم
طول 38 سانتی متر
عرض 22 سانتی متر
ارتفاع 47 سانتی متر
روش تصفیه اسمز معکوس
ولتاژ 220 ولت
تعداد فیلتر 6
آداپتور دارد
قابلیت نصب به یخچال دارد
مخزن ذخیره دارد
برداشت آب بدون برق دارد
حداقل و حداکثر دما 5 تا 55 درجه سانتیگراد