تصفیه آب

شرکت آسایش گستر ماهان

مشاوره فروش خدمات و نصب

سیستم های تصفیه آب

فواید و مضرات آب قلیایی آب قلیایی خوب است یا مضر

0 یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸

فواید و مضرات آب قلیایی

شاید در باره فواید و مضرات آب قلیایی شنیده باشید، در این مقاله جامع قصد داریم در باره کاهش PH آب و اسیدی شدن آن و همچنین روش های قلیایی کردن آب بپردازیم، با ما همراه باشید.

آب قلیایی چیست؟

آب قلیایی به آبی گفته میشود که PH آن بالاتر از 7 باشد، قطعاً میدانید که آب خنثی یا آب مقطر دارای PH دقیقاً 7 است و هرچه این عدد بالاتر باشد آب قلیایی و هرچقدر از عدد 7 پایین باشد، آب خاصیت اسیدی پیدا میکند، البته شاید این عدد در حدی نباشد که در طعم و بوی آب تاثییر داشته باشد.

PH آب قلیایی 8 یا 9 است. برای همین بسیاری از متخصصین بر این باور هستند که نوشیدن آب قلیایی میتواند از میزان اسیدی بودن در محیط معده کاسته و مفید باشد و یا در برخی موارد مضر نیز باشد.

آب قلیایی مضر است؟

شما را با آب یونیزه قلیایی آشنا کردیم و میدانید آب قلیایی چیست، میخواهیم به فواید و مضرات آب قلیایی بپردازیم. ابتدا به فواید آن میپردازیم: آب قلیایی خاصیت آنتی اکسیدانی دارد یعنی بسیار زود جذب تر است و به راحتی جذب بدن شده و وارد شریان های خون میشود، همچنین آب قلیایی به جوان سازی پوست و جلوگیری از پیری زودرس کمک بسیاری مینماید، به این صورت که با تحریک پوست باعث میشود تا سلولهای پوستی به کار بیفتد و از پیری زودرس جلوگیری مینماید.

 

جالب است به دانید که آب قلیایی به دلیل محلول بودن در آب بسیار زودجذب است، و به دلیل جذب داخلی توسط بدن، سطح پوست را شفاف تر مینماید و از چروک شدن پوست هم جلوگیری مینماید.

باعث کاهش وزن میشود، مخصوصاً افرادی که میل به کاهش وزن خود دارند از خاصیت آنتی اکسدانی آن استفاده نمایند.

آب قلیایی از سرطان جلوگیری مینماید: این مورد کاملاً اثبات شده است، سرطان سینه در زنان و سرطان پروستات در مردان جزو مواردی هستند که آب قلیایی میتواند بسیار مفید و اثر بخش باشد.

پوست را هیدراته میکند، بسیاری از متخصصان پوست به مراجع کنندگان خود استفاده از آب قلیایی را به جای آب معمولی پیشنهاد میدهند،

آب قلیایی برای مشکلات گوارشی بسیار مفید است، افرادی که از اسید معده بالایی دارند و از سوزش معده رنج میبرد میتوانند از آب قلیایی استفاده نمایند، این آب باعث کاهش سطح اسید معده و همچنین به سیستم گوارشی کمک بسیاری مینماید

این موارد باعث شده تا مهندسین و متخصصین راهی را برای قلیایی کردن آب پیدا کنند که ما آن را با تصفیه آب قلیایی میشناسیم،

البته آب قلیایی میتواند مضراتی هم داشته باشد، البته این موارد از استفاده مستقیم از آب قلیایی نیست که در ادامه مقاله به آن میپردازیم. در نظر داشته باشید که این موارد در همه افراد یکسان نیست و در مقابل مصرف کنندگان آب قلیایی بسیار کم گزارش شده است.

در برخی از افراد ممکن است ایجاد حالت تهوه، سرگیجه و یا کاهش کلسیم خون را به دنبال داشته باشد.

هیپوکلسمی: بیماری است که در اثر کمبود کلسیم در بدن اتفاق می افتد، البته هیچکدام از افرادی که این بیماری را دارند از مصرف کنندگان آب قلیایی نیستند، اما برای اینکه دانشمندان معتقدند که از عوارض آب قلیایی میتواند هیپوکسی باشد در اینجا ذکر شده است.

در بالا مواردی که گفته شد تمام فواید و مضرات آب قلیایی بود، اما با توجه به خواصی که آب قلیایی دارد میتوان گفت که خواص آن از عوارض آن بسیار بیشتر است.

روش های یونیزه کردن آب

روش های مختلفی برای یونیزه کردن (قلیایی کردن) آب وجود دارد، حتی راههایی وجود دارد که بدون استفاده کردن از دستگاه خاصی بتوانید خودتان، آب را قلیایی نمایید، البته این راهها پیشنهاد نمیشود چرا که میتواند خطراتی را نیز به دنبال داشته باشدو در طعم ،بو و رنگ آب نیز اثر گذار باشد.

اضافه کردن قطر یونهای OH منفی به آب:

قطره های در داروخانه موجود است که شما میتوانید با خرید آن، به صورت دستی یونهای OH اضافه نمایید، البته این راه کار را توصیه نمیکنیم چون ممکن است به صورت کامل با یونهای مثبت ارتباط برقرار نشود و یا به صورت دقیق نتوانید این کار را انجام دهید که این موضوع باعث تغییر طعم آب خواهد شد.

استفاده از آهن ربای مغناطیسی

یکی از راههایی که میتوان یونهای مثبت آب های اسیدی را جذب نماید استفاده از آهن ربای مغناطیسی است، برای این کار میبایست آهن ربای مغناطیسی را در لوله کشی جا گذاری نمایید، البته استفاده از این روش هنوز تایید نشده، اما علم شیمی این راه را رد هم نکرده است.

استفاده از دستگاه تصفیه آب قلیایی

یکی از راههای مطمئن استفاده از دستگاه تصفیه آب قلیایی میباشد، این دستگاه قادر است تا به طور دقیق و محاسبه شده آب مصرفی را به وسیله فیلتر قلیایی یونیزه نماید، روش معمول در این کار الکترولیز کردن آب است، به این صورت که این فیلتر یونهای مثبت را از آب جداکرده و یونهای منفی باقی میماند.

فواید دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی

دستگاه تصفیه آب قلیایی یکی از پر استفاده ترین دستگاهها در ضمینه تصفیه آب است، در واقع فیلتر ORP قلیایی به صورت مجزا بر روی دستگاه تصفیه آب با روش اسمز معکوس نصب میشود. این فیلتر کار قلیایی کردن آب را انجام میدهد، طرز کار این فیلتر در واقع جداسازی یونهای مثبت و منفی در آب است، با جداسازی یونهای منفی در فیلتر قلیایی تنها یونهای مثبت از آب عبور کرده و PH آب در حد استاندارد بالا میرود و باعث قلیایی کردن آب میشود.

نکته مهم: حتماً از ترکیب فیلتر قلیایی و دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس استفاده نمایید، چرا که فیلتر قلیایی برخی یونهای منفی مانند فلوراید، جیوه، سولفات را هم ایجاد مینماید، اما اگر به همراه تصفیه آب اسمزمعکوس استفاده شود، این دستگاه در مراحل مختلف خود این آلاینده ها را به صورت کامل از آب حذف مینماید. 

فواید آب تصفیه آب قلیایی این است که شما به صورت مدام از آب قلیایی با PH استاندارد استفاده خواهید کرد،  PH آب تصفیه شده دقیقاً منطبق بر نیاز شماست و عوارض جانبی زیادی نخواهد داشت. در حین خرید بهتر است از تصفیه آب قلیایی استفاده نمایید، اما اگر دستگاه تصفیه آب اسمزمعکوس را دارید، میتوانید با اضافه کردن فیلتر قلیایی به آن از خواص فیلتر قلیایی در دستگاه تصفیه خود بهره مند شوید.

ارسال نظر

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر